неділя, 5 березня 2017 р.
Навіщо читати дітям казки на ніч
Казки дітям перед сном повинні стати доброю сімейною традицією. І ось чому:
1. Лише п'ятнадцять хвилин читання дітям уголос – і ваш малюк стане слухнянішим і сміливішим, буде відкритішим і уважнішим до світу. Спільне обговорення історій і спілкування про прочитане стимулюють інтерес дитини до самостійного читання, розвивають уяву і словниковий запас.
2. Казки – це універсальна дитяча мова.
Як привчити дитину читати книги
Ми живемо зараз в світі нових технологій, коли все комп'ютеризовано й модернізовано. Наш мультимедійний світ - це Інтернет, телебачення. І книги стають для багатьох просто непотрібними. Але навчання без книг просто неможливе! Яким би гарним Інтернет не був, він не вправі замінити нам традиційне читання. До того ж, інформація, яка є в книгах, не завжди є й доступна в Інтернеті.
Наші діти набагато краще розбираються |
Як працювати з довідковою літературою?
Друзі! Навіть найрозумніша людина в світі не може пам’ятати великі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти.
Доповнюють пам’ять людині книги, які все знають, - словники, довідники, енциклопедії. Ці книги – друзі нашої пам’яті, вони дають відповіді на будь-яке питання.
Як же ці книги побудовані? Як ними користуватися в роботі?
Як працювати з підручником?
1. Прочитати увесь заданий текст, глибоко вдумуючись у його зміст. Пам’ятай, що читання підручника без напруження думки – марна трата часу.
2. Працюй завжди з ручкою або олівцем у руках.
3. Засвоєнню допоможуть схематичні малюнки й записи.
4. Поділи в думці текст на частини і знайди основну думку.
5. Читаючи текст, пов’язуй його з часом, картою, графіками схемами підручника. Пам’ятай, що без хронології та карти немає історії.
6. Порівнюй, зіставляй вивчений матеріал, факти, явища з іншими.
7. Складай короткий усний (письмовий) план прочитаного.
Як вибирати книгу для читання?
Зайшовши в бібліотеку, треба звернутися до її каталогів. В перекладі з грецької “каталог” означає “перелік”. Отже – це перелік усіх книг, які є в бібліотеці.
Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є в бібліотеці потрібна йому книга, які книги є по даній темі, які книги конкретного автора можна прочитати в цій бібліотеці.
В залежності від свого читацького призначення каталоги бувають алфавітні й систематичні. До якого звернутись, залежить від того, що знає читач про книгу.
1. В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.
2. На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.
3. Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про хороші книги і поради, про що і що читати.
4.Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.
Історія бібліотек
Бібліотеки уперше з'явилися на древньому Сході. Зазвичай першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н. э., знайдене в храмі вавілонського міста Ниппур. У одній з гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу II перехідного періоду(XVIII - XVII вв. до н. э.). У епоху Нового царства Рамсесом II було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша давньосхідна бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VII століття до н. э. Ашшурбанипала в Ніневії. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклії тираном Кліархом(IV століття до н. э.).
Підписатися на:
Дописи (Atom)